Çeçen Dernekleri Toplantısına tepki

Geçtiğimiz haftalarda Kafkas Çeçen Kültür Derneği öncülüğünde Türkiye’de bulunan Çeçen Dernekleri yöneticileri online bir toplantı düzenledi.

Toplantı sözde tanışma ve dayanışma toplantısı olmasına rağmen “ortak zeminde çalışma” konusunda anlaşıldığı bildirildi. Katılımcıların arasında Sivas Çeçen Derneği başkanı Ayhan Ergüven‘in de olması diaspora üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı. “Çeçen Dernekleri Kadirov eksenine mi kayıyor?” şeklinde sorulara ise ilgili kişilerden cevap gelmedi.

Bilindiği üzere Ayhan Ergüven, Rus yanlısı yönetimin başında ki kukla Kadirov’un Türkiye’de ki hizmetçisidir.

Diğer katılımcılardan Erdal Denge ise 2018 yılında Adana’da yapılan sivil toplum fuarında açtığı standı Kadirovun sözde bayraklarıyla donatan bir isim.

Şehit Medet Önlü’nün hemşerisi olan ancak katillerinin hizmetçileriyle beraber iş tutmaya çalışan Çardaklı katılımcılara ise söyleyecek söz yok.

Atalarımızın binlerce yıldır miras kalmış hoyratlığını, öfkelerimizin hiçbir zaman dinmeyecek ve azalmayacak kararlılığını sizlere rağmen sürdüreceğiz. Elbette hiçbir zaman savaş yanlısı olmadık ama bu durum birilerinin köleliğini yapmamızı gerektirmiyor. Ve yine yeniden son bir kez daha bütün gücümüzle diyoruz ki “Yaşasın bağımsız Çeçenya!”

 

SamilBasayev.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir