Çeçen kardeşleri kaza ayırdı

Çeçenistan’ın Rus savaşından sonra bir bacağından yaralanan ve ailesiyle yaklaşık 3 yıl önce Antalya’ya taşınan Hamza Baisagurov’un, üç çocuğundan biri trafik kazasında hayatını kaybetti. 7 Ağustos Pazartesi günü akşam saat 18.00 sıralarında Hurma Mahallesi’ndeki evlerinden amcaları Yusuf Baisagurov ile birlikte Aida, Safiye ve Ahmet Baisagurov, Konyaaltı Sahili’nde denize girmek ve sahilde gezinti için evlerinden çıktı.

KARDEŞLERE OTOMOBİL ÇARPTI

Halk otobüsüyle Akdeniz Bulvarı üzerindeki Crowne Plaza Hotel yakınlarına gelen üç çocuk ve amcaları, ana caddeden karşıdaki sahile geçmek istedi. Özellikle yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği ünlü sahilin hemen yanında bulunan ve birçok kazanın da yaşandığı Akdeniz Bulvarı’nda Çeçen kardeşlere Kemer istikametinden gelen ve plakası öğrenilemeyen bir otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle üç kardeş yola savrulurken Safiye ağır olmak üzere, Ahmet ve Aida yaralandı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Kaza sonrasında araç sürücüsü ve olay yerindeki vatandaşların yardımıyla çağrılan ambulansla ağır yaralı Safiye Baisagurova Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, kardeşleri de Antalya Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne götürüldü. Ağır yaralı Safiye tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hastanede hayatını kaybetti. Kardeşlerden Ahmet Baisagurov başından ve dizlerinden aldığı yaralardan tedavi edildikten bir gün sonra taburcu edildi. En küçük kardeş Aida ise başından hafif yara aldığı için tedavisinin ardından aynı gün taburcu edildi.

ANTALYA’DA DEFNEDİLDİ

İşsiz oldukları için ciddi maddi zorluklar yaşadığı öğrenilen aile, trafik kazasında hayatını kaybeden kızları Safiye’yi Antalya’da Kurşunlu Mezarlığı’na defnetti. Maddi zorluk yaşayan Çeçenistan savaş gazisi Hamza Baisagurov ve ailesi için Antalya Yardımlaşma Platformu tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Baisagurov ailesinin 6- 7 aydır ev kiralarını dahi ödeyemediklerini belirten platform sözcüsü Halil Mert, Çeçen ailenin ev kirasının ödenmesi ve beslenme ihtiyaçlarının giderilmesi için başlattıkları kampanyaya destek istedi.

Kaynak: Ajanslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir