Kadirov 20 yaşındaki kızını anaokullarının başına geçirdi

Kukla yönetimin başında ki hain Kadirov’un 20 yaşındaki kızı Hadijat Kadirova Grozni’de okul öncesi eğitim bölümünün başına geçirildi.

1 Eylül’de Kadirov, 21 yaşındaki kızı Ayşat’ın Çeçenistan kültür bakanı yardımcılığına atandığını duyurmuştu. Kararın, kültür bakanı Hoj-Baudi Daaev’in girişimiyle alındığı vurguladı.

4 Temmuz’da Kadirov Argun belediye başkanlığı yapmış akrabası Has-Magomed Kadirov’u Güvenlik Konseyi sekreterliğine, Şubat ayında yeğenlerini Çeçenya Fiziksel Kültür ve Spor Bakanı, cumhuriyet başkanı ve hükümet idaresinin başına atadı. Kuzeni ise eğitim bakanı oldu.

Kadirov 2 Mart 2020’deki bir toplantıda; akrabalarının atamalarından memnun olmayan Çeçenya sakinlerini “keçiler ve şeytanlar” olarak adlandırdı. 14 Şubat’taki bir toplantıda akrabalarının %97’sinin iktidar yapılarının sıradan üyeleri olarak çalıştığını belirtti.

Çeçenistan’daki kontrol sisteminin neredeyse tamamı şahsen Ramzan Kadirov’a ve ona yakın insanlara bağlı. BBC Rusya Servisi’nin tahminlerine göre Çeçenistan’daki 158 üst düzey yetkilinin %30’u Kadirov’un akrabası, %23’ü köylü, %12’si ise Kadirov’un ve akrabalarının arkadaşları. Siyasi analistlere göre Kadirov’un personel politikası ailesinin pozisyonunu güçlendirmeyi ve kabilenin çıkarlarını desteklemeyi amaçlıyor.

SamilBasayev.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir