Kukla rejim şimdi de ergenlerle savaşta!

Rusya tarafından işgal altında tutulan Çeçenya’da kurulmuş Rus destekli kukla rejim ülkede hakim kıldığı korku atmosferindeki hedeflerine gençler, yaşlılar ve kadınlardan sonra şimdi de yeni yetme ergenleri dahil etti. Popüler sosyal paylaşım ağı Instagram üzerinden Çeçenya’daki durum ve kukla rejim hakkında çeşitli yorumlar yazan 16 yaşındaki Magomed-Amin Akhmatov, kukla rejimin ana propaganda araçlarından birisi olarak hizmet veren Grozny Tv’ye çıkarılarak teşhir edildi ve özür dilemeye mecbur bırakıldı.

Her şey 16 yaşındaki lise Magomed-Amin Akhmatov’un, mokhmad_akhmatov kullanıcı adıyla kukla rejim tarafından İnstagram’da yapılan propaganda paylaşımlarının altlarına “Ben de halkın milyar dolarlarını çalsaydım, 50 tane apartman dairesini sizlere hediye edebilirdim. O zaman ben de çok klas olurdum. Kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz ahmaklar…“, “Kadırov bir kahraman değil Putin’in hizmetkarı…“, “Kafirlerin çıkarları için kafirlere çalışıp kafirlerden aldığınız maaşlarla yaşıyorsunuz…” gibi yorumlarda bulunmasıyla başladı. Kukla rejimin siber avcıları önce Magomed’in kimliğini ve ardından da adresini tespit etti. Annesi ve büyükannesiyle birlikte yaşayan Magomed bir gece evinden yüzleri maskeli silahlı haydutlarca alındı ve kısa bir sürede de göz yaşları içerisinde Grozny TV kameralarına yaptıklarının yanlış olduğunu söyleyerek kukla rejimden özür diletildi. Grozny TV’nin yöneticisi Akhmed Dudayev ise Magomed’i karşısına alarak yaptığı konuşmada, Çeçenya’da ikamet etmeyenlerin konuşmalarını dinlememesi gerektiğini, onların uydurdukları yalanlarla insanların kafalarını karıştırdığını iddia etti. Ancak bu kadarla yetinmeyen kukla rejim, 26 Temmuz 2019 günü Magomed Akhmatov’u önce Rus gizli servisi FSB’nin yetiştirdiği sözde din adamı Salah Mejiyev ile Grozny Tv’de aşırılıkçı yorumlar ve bunların sonuçlarına adanan 46 dakikalık özel bir programa çıkartarak teşhir etti. Genç Magomed, bu program sırasında Mejiyev’in ağır sözleri altında çaresizce tekrar tekrar özür dilemeye ve yaptıklarının farkında olmadığını, cahilce davrandığını söylemeye mecbur bırakılarak aşağılandı ve küçük düşürüldü.Magomed Akhmatov’un cezası sadece televizyon ekranına çıkarılmasıyla da bitmedi, annesi Aza Akhmatova ve amcası Umar Akhmatov’da televizyon kameraları önünde Magomed’in yaptığının yanlış olduğunu söylemeye zorlandı, dahası Magomed’in sınıf arkadaşları konuşturularak onun nasıl garip birisi olduğundan dem vuruldu.

Kukla rejim bu programla kendilerine itaat etmeyenleri ve uygulamalarını eleştirenleri yaşlarına ve cinsiyetlerine bakmadan cezalandıracaklarını bir kez daha gösterirken, yurtdışında ikamet eden Çeçenleri’de ülkedeki problemlerden sorumlu tutmaya devam ettikleri dikkatlerden kaçmadı.

2 comments

  1. Şu güzelim insanlar dururken gidip de elin askere polise saldıran savaştan kaçan kansız Suriyelilerini başımıza musallat ettiler sanki içimizdeki hainler yetmiyormuş gibi! Şu Çeçenler ne dertli bir millet Allah’ım ne zaman bitecek bu insanların sıkıntısı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir