Şamil Basayev’in Sözleri (Reslimli)

Şamil Basayev’in video kayıtlarından, röportajlarından seçilen sözlerini resimleriyle birleştirerek O’nun anısına, siz değerli takipçilerimizin ilgisine sunuyoruz.

Eğer Allah’ın çağrısı ve tehdidi bu insanların kalplerini titretmediyse benim, yani Rabbine karşı son derece zayıf ve aciz olan Şamil’in onlardan bir yanıt beklemesi yanlış olur…
Kimse, Allah’ın müsaade ettiğini yapmama engel olamaz!
Vazgeçmek; Benim için bir seçenek değil. Çünkü ben bir Çeçenim ve Çeçenler asla pes etmez!
Bizden durmamızı isteyen dünyaya gülüyor ve diyoruz ki: Bu güne kadar bizim için, sizi dinlememizi gerektirecek ne yaptınız?
Bizler ayrılıkçı değiliz. Ayrılıkçı; bir kimseden ayrılmaya çalışan kimsedir. Biz kimseden ayrılmadık, çünkü; kimsenin parçası da değildik!
Putin çok hasta ve cahil bir insandır. Öyle olmasa, eski Fars atasözünü dinlerdi: “Şah delirdiğinde, Kafkasya’ya savaşmaya gider!”
Bizim kendi problemlerimiz ne kadar çok olursa olsun, tüm Müslümanların tek amacı Kudüs’ün kurtarılmasıdır. Bundan dolayı Çeçenistan’daki savaş bizi Kudüs’ün sorumluluğundan uzaklaştırmıyor.
Bana terörist demeleri umrumda değil. Benim ne yaptığımı Allah biliyor!
Doğru bildiğin yolda tek başına kalsan da yürümeye devam et!
Bacısı; bir kafir tarafından tecavüze uğramamış, evladı; bir kafir tarafından gırtlağı kesilmemiş bir kişi, cihâdı asla anlayamaz ve hayatı çiçek böcek dağıtmakla geçer.
Ne zaman öleceğimiz önemli değildir. Asıl önemli olan nasıl öleceğimizdir. Bize düşen şerefimizle ölmektir.
Müslümanlar sigaraya verdikleri parayı cihâda verselerdi, Rusyayı haritadan silerdik!

6 yorum

  1. Ey yigit Kahraman Hakka Hakki ile yuruyen yigit VE SEHIT Seyh samil, cevher dudayev , samil basayev ,Aslan masedov ve daha Nice kardeslerim. Yattiginiz Yer nur mekaniniz InsAllah cenneti aladir .Rabbim sizi peygamberimize komsu eylesin insAllah AMIIIIIINNN.

  2. Allah rahmet elsin.cennet mekan olsun.ben kendim lezgiyim.cecenlerle cok yakiniz.Samil Basayev hepimizin gururudur.

  3. ALLAH Sana Rahmet etsin… Senin gibi kişiler İSLAM ülkelerinin lideri olmalı, ama ne yazık ki nerde bir münafık varsa İSLAM ülkelerini yönetiyor… ALLAH Sana Rahmet etsin ahir zaman yiğidi Şamil Basayev…

  4. Allah rahmet eylesin. Son yıllarda
    dünya da cihadı bu kadar örnek ve güzel şekilde icra edebilen kıymetli şahsiyetlerin başında geliyor.
    İmkansız kelimesini lugatından silip atmış birisi.

  5. Bizler birer şamil olamasakta samilleri kendimize örnek alıyoruz aynen şey samili aldığımız gibi mekanları cennet makamları Ali olsun Allah onların ve tüm şehitlerimizin şefaatinden mahrum etsin inşallah Amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir