Soruyorum; Neden?

Kuzey Osetya’da yapılan okul baskını tüm dünyada ve Rusya’da Çeçenler hakkında çok kötü imaj bıraktı. Moskova’da patlatılan binalar bile bu kadar etki yapmamıştı dünya basında. Tabi ki bu anlaşılıyor, çünkü rehine alınanlar çocuklar. Çocuklar ise bilindiği gibi dünyanın en masum varlıklardır.

O zaman Rusya basınında genel olarak her basın kuruluşu Çeçenleri kötüleyen ve Rusya’nın Çeçen politikasını destekleyen yönde yol sergilediler. Misal olarak super-liberal bağımsız bir internet kuruluşu “gazeta.ru” okul baskını gerçekleştiren silahlı Çeçenler hakkında şu şekilde yazmıştı: ”Şuanda Çeçenistan’da yürütülen teröre karşı savşın bile bir sınır çerçeve içerisinde yürütülmektedir. Ancak okul baskını, tüm insani ve sağduyu prensiplerini yıkmıştır hatta her sınırından çıkmıştır. Galiba, bu girişim insanların en son yapabileceği iş olması gerek. Bu sadece bir meydan okuma değil, bu son bir nokta yani insanın zorlayabileceği ve yapabileceği vahşetlerden en sonuncusu. Hristiyan dininde kan davasına yeri yoktur. Ancak, herhangi bir işin ucuna çocukların hayatlarını koyanların da dinimizde yer yoktur ve insan olarak tanımlanamaz. Bu yaratıkların bir Tanrı anlayışı olamaz, insanlarla bir bağı bile olamaz. Çocukların hayatlarına kast etmek gibi düşünce zaten insan sınıfından çıkmaktır. Bu kendi anneni öldürmekten bile aşan bir davranıştır”.

Gördüğümüz gibi, silahlı “insan dışı yaratıklara” cezası belirlemiş ve tektir. Beslan’da 132 çocuğun hayatına kast edenler, insanlıktan bile çıkarılmış. Dikkat edelim, daha öldürmemişler. Sadece belirli bir şartlar yerine getirmediği takdirde, öldürebileceğini söylüyor ve tehdit ediyorlardı.
Tamam iyi. Mantık genel olarak doğru ve halk arasında uyanan antipati de anlamaya mümkündür. Ancak, burada benim Rus ve dünya basının halen gündemden düşürmedikleri yorumlarla ilgili küçük sorularım çıkıyor:
Sayın “Basın Mensupları” ve Sayın “Siyasetçiler” ve diğerleri lütfen bana söylermisiniz, çocukları öldürmekle dehtit etmek değil de bizzat dehtit etmeden bir şart koşmadan çocukları öldürenlere ne ad verilmeli veya hangi sınıfına konulmalı? Çeçenistan’da 42 bin okul çağındaki çocuklarımızı öldüren ve 10 senedir kalanları rehine olarak her an ölümle dehtit ederek tutan Rusya hangi memelerin cinsine veya yırtıcı hayvanlara aittirler acaba?

Eğer, “ çocuklara ölümle dehdit etmek, insan sınıfından çıkarıyorsa ve anneni öldürmekten daha kötü ise”, acaba gerçek olarak 42 bin çocuğu öldürmek ne olmalı? Yoksa Çeçen öğrenciler çocuk değil mi? Veya Çeçen çocuklar insan sınıfına girmiyorlar mı? Veya Çeçen çocukları öldürmek suç değil de “Rusya’nın toprak bütünlüğünü korumak adına verilen karşılıkmı dir?” Veya Çeçen çocukları uluslar arası yasalara göre öldürmek suç değil ve Rus toplama kamplarında işkenceye tutulmak caizmi dir?

Neden 132 çocuğun hayatları tehlikeye girdiğinde tüm dünya ayağa kalkıyor ve acil olarak Birleşmiş Milletlerin Güvenlik Konseyinin toplanmasını istiyorlar da 42 bin okul çağdaki çocuklarımızı öldürülürken ve hala 10 senedir öldürmeye devam ederken kimsenin umurunda olmuyor? Neden acaba???
Neden, bir cephenin yanında bulunan ve her gün Çeçenistan’da vahşet uygulamak üzere ve çocuklarımızı öldüren askerleri gönderen Beslan şehrindeki bir okulda çocukları ve onların ebeveynleri rehin alan silahlı bir grubu insanlıktan çıkartırırken, 42 bin çeçen Çocuğun katili ve Çeçen halkına soykırımı uygulayan Sadist, Manyak Putin ve yandaşları dünyada hoşgörüyle karşılıyorlar. Türkiye’de bile bazı “Basın mensupları” Putinle reportaj yaptıklarından dolayı övünüyorlardı. Avrupa ülkelerin başkentlerinde Putini bir kahraman gibi karşılıyorlar, Arab ülkelerinde ise bir huhuk adamı ve insan hakları koruyucusu olarak karşılanıyor, neden? Yoksa Putin her kezi korkutmuş mu veya satın mı almış? Neden?

Neden? Belki de, Çeçen çocuklar müslüman olduklarından mı?

Ben bilmiyorum kim bu okulu bastı ve onların niyetleri ve hedefi neydi. Ancak, bildiğim bir şey var okul baskını sırasında okul baskını düzenleyenler tarafından hiçbir çocuk öldürülmedi. Tam tersi içinde bulunan annerin anlattıklarına göre, okulu basanlar Rus özel birlikleri Putin’in emri ile saldırı gerçekleştirdiklerinde çocukları korumuşlar. Bu baskını hakkındaki soruşturma bildiğimiz gibi halen devam ediyor. Birkaç sefer mahkeme çocukların ölümleriyle sorumlu Rusya Hukumeti olduğuna karar verdi. Sonra Yargıtay kararı bozdu. Olayla ilgili gerçeğini sadece zaman içerisinde öğrenebiliriz. Tıpki Amerika’daki ikiz külelrin bilmecesi çözüleceği gibi. Ancak şunu ilave edemeden bırakamam:
Çeçenistan’da öldürülen 42 bin çocuğunu ve 10 sene aşkın devam eden çeçen halkın soykırımı görmezden gelip Putin’in emriyle öldürülen 132 çocuğu öne sürerek çeçen halkı ve özgürlük mücadele verenleri terörist ilan edenler iki yüzlü insanlardır. Onların dediği hiçbir şey gerçekle yakından veya uzaktan alakası yoktur. Bu ve benzeri düşüncelere sahip olan insanların Çeçen özgürlük mücadele verenlere yüzünü bakmaya veya onlar hakkında bir yorum veya söz söylemeye bile hakkı yoktur. Onların Kafkasya’ya doğru bakmaya bile hakkı yok. Onlar, Çeçenistan’da öldürülen, şehit olan 250 bin insanın akıtılan kanın Putin ile ortakları dır. İnsanların realist olması gerektiğine inanıyorum. Çeçenistan’da yapılan zülümlerin halen devam ettiğine inanmayan insanlara sesleniyorum: Emperyalizm güçlerin yaptığı propogandaya inanmayın. İnanın, Rus vahşi terörist ordular Çeçenistan’da kadınlarımızın rahmindeki embrioları bile çıkararak duvarlara astıklarını bilyormusunuz? Annelerimizin memelerini kesip onlardan oyuncak yaptıklarını biliyormusunuz peki? Anelerin önünde kızlarımıza tecavüz ettiklerini, babaların önünde mücahitlere yardım ettikleri nedeniyle çocukların dillerini gözlerini çıkardıklarını biliyormusunuz. Onların yaptığı bombardımanların yüzünden korkudan dili tutulan sakat doğan çocukların olduğunu biliyormusunuz? Hayır, bilmiyorsunuz. Bilseydiniz, hollywood filmlerini seyredercesine çeçen operasyonları internet üzerinden seyrederek kalmazdınız. Yeter artık, yetti bu kadar zülüm olmaz diye her yerde seslerinizi yükseltirdiniz. Ama yapmıyorsunuz. “Çeçenlere yardım edin diyecektik ama “Beslan olayı” bizi şaşırttı diyenlere soruyoruz. Siz neyi biliyorsunuz? Ne gördünüz? Ne Yaşadınız? Hayvan haklarını savunculara sesleniyorum:” Bizim hayvanlar kadar mı bir değeri yok?” Biz insanız, sadece özgürce yaşamak istiyoruz. Dünyadaki tüm siyasetçilere sesleniyorum: “ Sizin yaptığınız “ radikal islamcılar” yorumlarına kulak vermeyeceğiz. Bizler, sizleri iyi tanıdık. Artık sizlerin söylediklerinize kulak vermeyeceğiz. Biz kiminle işbirliği yapmamız gerektiğimizi gayet iyi gördük ve kabul ettik. Sizlerin söyledikleri gerçeği yansıtmayan “Beraberiz”,”Çeçenler bizim kardeşlerimizdir”,”Maddi ve manevi arkanızdayız” sözlerine artık inanmayacağız.

İnanın bizim bir bağımsız devletimiz olacak. O devlette her kez eşit olacak ve her kese saygı gösterilecek. Kimse hör görünmeyecek. Fakirlik nedir bilmeyecekler. Çocuklarımız çok mutlu olacaklar ve okuyacaklar. Her kes bizim gibi olmak için adeta yarış yapacaklar. Ruslar bile bizim yüzünüzden birbirine girecekler. Bugün Avrupa birliğine girmek için uğraşanlar o zaman gelince Çeçen İçkeriya Cumhuriyeti ile dost olmak için uğraşacaklardır. Bizler şehirlerimizi kuracağız, yollarımızı yapacağız, Dünya barışına çok büyük katkıda bulunacağız. Birleşmiş Milletlerin’de söz sahibi olacağız. Nasıl mı? Evet, bizler anlattıklarımıza cani gönulden inanıyoruz. Çocuklarımıza o şekilde terbiye ve eğitim veriyoruz. Biz her gün Yüce Yaradanımıza dua ediyoruz ve ihlasla ona bağlıyız. Ona inanan mutlaka kazanacaktır. O her şeye gücü yeten ve karşılıksız veren Allah’tır. Annelerimiz, babalarımız gece gündüz bizler için dua ediyorlar. Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştu: “ Mazlumun duasından sakınınız, çünkü o dua Allah katında kabul edilen duadır”. Bizler dünya insanlarından sadece bir ilgi istedik, bizi kullanmaya kalkıştılar. İslam ümmetinden yardım istedik, yardımlarını kestiler. Bizler hem bu dünya insanlarından ve İslam Ümmetinden şikayetçiyiz Ya Rabbi. Bizleri yalnız bırakma, Bizlere bu zülme dayanacak imanı ve katından sabrı ver. Bizler sadece Sana kulluk ediyoruz ve sadece Senden medet diliyoruz. Bizleri nefislerimizle yalnız bırakma. Annelerimizi, babalarımızı, çocuklarımızı, akrabalarımızı ve memleketimizi bu vahşi rus ordusundan ve işbirlikçi hainlerden koru. Dünya fitnesinden, şeytanın hilesinden bizleri koru. Sana, Peygamberimize, Müslümanlara olan sevgimizi arttır. Yanlış yollardan kötü huylardan bizim çocuklarımızı koru. İlim, irfan, ihlas ve sabır ver bizlere. Senin yolunda mücadele veren mücahit kardeşlerimizi her türlü zorluklardan zülmünden koru. Onlara dayanmaya gücü, imanı ver. Katından bir rahmet gönder. Senden başka isteyecek bir ilah yok ki isteyelim. Bizler günahkarız ve biliyoruz belki istemeye bile hakkımız yoktur. Ancak Sen Merhametlilerin en Merhametlisin senden istemesek kimden isteriz? Ya Rabbi affet bizleri ve bu küçük duamızı kabul eyle. Bizler kalblerimizle şehadet getiriyoruz: Senden başka İlah yoktur,Sen Allah’sın ve birsin, Muhammed senin kulun ve son resülündür. Amin!!!

Kaynak: Hadimansur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir