Cahar Dudayev: Türkleri çok seviyorum

Türkleri çok seviyorum. Tarih boyunca kahramanlıklarıyla, cesaret ve atılganlıklarıyla kendilerini kabul ettirmişlerdir. Milli ve manevi değerlerine bağlıdırlar. Dostluklarına güvenilir, düşmanlıklarından korkulur…

Tarih boyunca İslâm alemi Türklerden faydalanmıştır. Türkler güçlü oldukça İslâm alemi rahat ve huzur içinde olmuştur; zayıfladıkça, İslâm alemi ezilmiş ve horlanmıştır. Türkler İslâm’ın koruyucu gücü olmuşlardır.

Ancak ne yazık ki, bazı İslâm ülkeleri, emperyalist güçlerin oyununa gelerek Türklere ihanet etmişlerdir. Türklere ihanet ederek arkadan vuranlar belasını bulmuştur. Bugün bazı İslâm ülkelerindeki çıkmazlar ve sıkıntılar, bu tarihi hatanın bedelidir.

Şimdi gururla söylemek istiyorum ki, Çeçenler tarih boyunca Türklere bağlı kalmışlar ve tarihin hiçbir döneminde ihanet etmemişlerdir.

Bugün ise, Türkiye’yi yönetenler o yüce değerlerden çok uzaklar. Halbuki Türk milleti, maddi ve manevi değerlerine bağlı olduğu sürece yücelmiş ve yükselmiştir. Ve dünya tarihinin akışına yön vermişlerdir. O yüce değerlerden ayrıldıkça küçülmüşler ve sıkıntılara düşmüşlerdir. Unutulmasın ki, Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir”

Cahar Dudayev

2 yorum

  1. Zamanında çeçen mücahitlerin türkiyedeki elemanlarından birine sormuştum, siyasi olarak bizde kimler size yardım ediyor? Kendisi Türkiyeden kendilerine en fazla yardım edenin Necmettin Erbakan olduğunu ondan sonrada bir miktar Muhsin Yazıcıoğlunun yardımcı olduğunu belirtmişti. Mhpnin herhangi bir yardımı olmadığını belirtmişti. Nitekim savaş yılları boyunca sadece türkiyede şehir efsaneleri duyduk sadece. Ama savaş meydanına giden yardım olmadığı gibi bir tane de ülkücü duymadık. Dudayev türkiyeye geldiğinde herkesle görüştü bu normaldir. Ancak çeçen cihadından mhplilerin kendilerine pay çıkarmaları tutarsızdır. şurda tarihe not düşelim, yorumum yayınlanırsa.

    1. Çeçenistan Günlüğü kitabında bir tane ülkücü vardı yanılmıyorsam sonradan fikri değişiyordu orası ayrı konu Emin değilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir