Türkiye’den çıkan ümmete ihanet çetesi işgal altındaki Çeçenya’da

Rus medyasının klasik propaganda kokan haberlerinden birisi daha yayında ve haberlerini buna kaynak gösteren Türkiye medyasında da aynı haber birbiri ardına internetteki yerini alıyor : “Türk Heyet Çeçenistan’da!”…

İslami hassasiyeti olan gazeteler ve haber siteleri de aynı içeriği haberleştirmekte bir beis görmüyor. Ne de olsa bir ekonomi haberi, Türkiye’deki mütedeyyin kesimden aslanlar ve kaplanlar para kazanacak, altı üstü Çeçenya yahu, bir Kudüs değil ki İsrail bayrağı yakıp üç beş cafcaflı kelam ile kendilerini tatmin etsinler.Putin’in doğrudan ataması ile işgal altındaki Çeçenya’nın başına musallat edilen Ramzan Kadırov’un 2007 yılından bu yana binlerce kişiyi kaçırmasının, bizzat işkencelere katılmasının, Putin’in muhaliflerini susturmasının, Çeçenya’da kurulan aile diktatörlüğüne karşı koyma cesareti gösterenlerin evlerini ateşe verip Çeçenya’dan sürmesinin, Çeçenya’yı kendi mal varlığı haline dönüştürmüş olmasının Türkiye’de gözünü para hırsı bürümüş bu kişiler için bir ehemmiyeti yok nasılsa.

Bir halk soykırıma uğramış, katledilmiş, kültürü ve kimliği tecavüze uğramış, ve dahi kendilerine bunları yapanlara kul köle olmak zorunda bırakılmış, Çeçenler 21. Yüzyılın Don Kazakları yapılmış oraya giden ihanet çetesi için fark etmez; bunlara karşı koymak, onurlu bir duruş sergilemek avuçlarını kaşıyan bu sırtlanların ceplerine paraları doldurmaz çünkü. Haydi üzerinde 300 bini aşkın Çeçen sivilin kanı olan paralar için siz de görmedim, duymadım, bilmiyorum diyerek oraya koşun!

Bu ihanet heyetinde kimler mi var?

Kimler yok ki? Kerameti kendinden menkul danışmanlar, inşaat simsarları, minibüsçüler, oduncular, cemaat üyeleri, din tacirleri, dansözler, şakşakçılar…

Hadi meraklanmayın biraz daha detay vereyim :

Heyeti sevk ve idare eden Konyalı bir avukat hanımefendi. Hani meşhur rüşvet hikayelerinin meclis komisyonu üyelerinden birisi, iç güvenlik paketi görüşmeleri nedeniyle bir cezaevindeki tecavüz iddialarını araştırmaya gidemeyecek kadar davasına sadık bir şahıs! Şimdilerde ise Reis-i Cumhurun Başdanışmanı sıfatıyla havalı mı havalı. Hala bulamadınız mı? O zaman adını da zikredeyim : Ayşe Türkmenoğlu.

Ama yalnız değil, böyle bir ziyarete tabii ki bir danışman yetmez. Türkiye halklarının İstiklal Savaşı vermediğini ve tüm şehitliklerin düzmece olduğunu iddia etme kapasitesine sahip bir danışman bu. Evet doğru hatırlıyorsunuz, İhsan Şener’in ta kendisi.

Elbette müslüman Çeçenya’ya yapılacak bir gezi MÜSİAD’sız olamazdı. MÜSİAD gezide Genel Başkan Yardımcısı seviyesinde temsil ediliyor, hani şu bizim amacımız hiçbir zaman para kazanmak olmadı diye nutuk atıp helali haramı ağzından düşürmeyen, aynı zamanda da meşhur İsmailoğlu cemaatine de çok ama çok yakın olan bir avukat : Kerim Altıntaş.

Aralarında bir tane de Çeçen var : Rakhman Saydal AlievAksa Investment adını verdiği şirketi aracılığıyla Körfez Arap ülkelerinin şeyhleri ve para babalarıyla ip atlayıp top oynayan bir kişilik. Ne de olsa Türkiye’de beraber öğrencilik yaptığı arkadaşları şimdi Çeçenya’daki kukla rejimin üst düzey görevlerinde yer alıyor, komşuda pişer bize de düşer diye boş yere dememişler.

Heyette yer alan en densiz isim ise Hüseyin Hüsnü Kılıç. İsmailağa cemaatine yakın olduğu imajıyla prim yapmaya çalışan ama hakikatte bu cemaat içerisinde pek sevilmeyen bir isim. Nerden bu yetkiyi aldığı bilinmez, kendisini Türkiye’de yaşayan Çeçenlerin temsilcisi konumuna sokup, Türkiye’deki Çeçenler için Çeçenler adına kukla rejimden taleplerde bulunan bir kendini bilmez.

Heyetin diğer üyeleri ise ufak çaplı ama aç gözlü müteşebbislerden oluşuyor. Öğrenebildiklerimizin isimlerini buraya not edelim, olur da iş hayatınızda karşınıza çıkarlarsa kimin kim olduğunu bilesiniz : Av. Mehmet Akuğur, Hasan Turan, Ali ŞahinEvren SatırAhmet Şeylan

Böyle vakalar yaşandıkça unutmayan tarihin tozlu yapraklarına da bir göz atmakta yarar vardır. Hadi hep birlikte hatırlayalım. Sene 1996. Çeçenya’daki ilk Rus işgalinin sona ermesi nedeniyle Samsun Birleşik Kafkasya Derneği, “Çeçenistan ile Elele” adını verdiği bir dayanışma gecesi organize ediyor. Gecenin onur konuğu ise dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve henüz Milli Görüş gömleğini üzerinden çıkarmamış olan Refah Partili Recep Tayyip Erdoğan. Programda sunulan slayt gösterileri, duygusal konuşmalar ile kalabalık coşkuyla tekbirler getirirken sahneye çıkıyor gecenin en çok beklenen ismi. Recep Tayyip Erdoğan kalabalığa şöyle sesleniyor : “Muhterem kardeşlerim! Bugün burada toplanmamızın nedeni Çeçenistan’daki şehadeti beraber yudumlamaktır. İmam Şamil’den günümüze Kafkasya’nın durumunu slaytlarda izledik. Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Dünyanın bir ucundaki Müslümanın sıkıntısını öbür uçtaki Müslüman hissetmelidir. Biz bunu hissediyoruz. Şehit Dudayev ve arkadaşları büyük bir zafer elde ettiler ama bilinmeli ki bu iş burada bitmedi. Müslümanların çektiği sıkıntılar devam ediyor. Müslümanlar üzerinde oynanan senaryolar içerisinde biz de varız. Böylesi bir ahval içerisinde bizler için rahat yoktur. Ahiret huzurunu istiyorsak bunu bilmeli, tavrımızı ona göre almalıyız. Çeçenistan’da kazanılan zafer öylesine büyük bir zaferdir ki kuru bir gürültü için değil, Kelimetullah için yapılan bir savaşın meyvesidir. Bizlerin üzerine düşen mesuliyet, malımızla ve canımızla bu yolda olmaktır. İstiklal Harbimiz sırasında Hindistan’daki Müslüman bacılarımızın ellerindeki, kollarındaki altınları Türkiye’ye gönderdiğini unutmayalım. Şimdi elhamdülillah sıra Türkiyeli Müslümanlardadır. Çeçenistan’daki kardeşlerimizin bizden soluk beklediğini unutmayalım, zaten buraya toplananlar bu konuda hassas ve içten olduklarını göstermiştir, ancak buradaki kardeşlerim bugün bu geceye ulaşamayanlara da elçilik yapmalı ve bu durumun gerekliliğini anlatmalıdır”. Ahiret huzuru için bu dünyadan feragat etme düşüncesine sahip bir reisten, iktidar için Çeçenleri Rusya’ya pazarlayan, evinde ağırladığı Aslan Maskhadov katledildiğinde bir taziye mesajını çok gören bir reise nasıl gelindiğini halis Müslümanlar asla anlamayacaktır. Çeçenistan’daki şehadete ortak olmak isteyen bir figür nasıl oldu da baş danışmanlarının Rus işgali altındaki Çeçenya topraklarına gitmesine izin verdi? Hadi Çeçenya hassasiyetini geçelim, çok değil kısa bir süre önce koca reisi tehdit eden ve Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılayan Rus kuklası Ramzan Kadırov’un huzurunda el pençe divan durmak ve gelecek paracıkların hayali ile bu aşağılık mahlukun elini gülümseyerek sıkmak üzere kendi baş danışmanlarının oraya kadar gitmesine nasıl izin verdi? Ama tarih affetmez! Bu gezi de elbet tarihin ihanet sayfalarındaki yerini bir gün alacaktır.

Siz bu işi yapanların ilki değilsiniz, sonuncusu da olmayacaksınız! Para denen bu metanete tamah edenler her zaman vardı ve her zaman da olacaktır! Güç bizde, para bizde, iktidar bizde deyip mağdur ve mazlum bir halkın ahını almayın; belki bir süredir kurduğunuz şatafatlı hayatlarınızda zevk-ü sefa içindeyken sizler pek çok şey gibi bunu da unuttunuz ama ümmetin tokadı çok serttir ve hiç beklemediğiniz bir anda o gül yanaklarınızda patlayıverir!

Ey ümmetin şerefli neferleri, bu hadsizlere hadlerini bildirmez iseniz mazlum Çeçen halkının elleri adalet günü sizlerin de yakanızda olur unutmayasınız.

Kaynak: Akhmed Magomadov

Bir yorum

  1. ƏsSalamu Aleykum ,Biz Şamil Basayevi Allahın yolunda olan ve müslümanlara örnek komutan olarak tanıyoruz,sizinde onun yolundan gitdiğinizi düşünüyor ve yapılan bu haberde asılsızlığı size belirtmemize rağmen daha cevap alamadık.
    İsmim Rüstem Kerimzade ve yazdığınız heyetde yer almadım ve Çeçenistana hiç gitmedim,in şa Allah gitmek isterim ve in şa Allah Çeçenistanın Rus işgalinden kurtulduğu günü de görürüm.
    Yukarıda adı geçen insanların bazıları eksik çunku bize bağlı bilet firmasından gidiş dönüş biletlerini ben aldım ve daha da bilet ücretlerinin buyuk bir kısmı bize ödenmedi,Beni oraya davet eden Fisun Dervişin ismi burda yok,Fisun Derviş ,Ayşe Türkmenoğlunun referansı ile benimle tanışmış ve beni dolandırmıştır.
    İsmimin böyle makalade geçmeside beni üzmüşdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir